Skip Navigation LinksRegistrar's-Office

Öğrenci İşleri Müdürlüğü

Misyon ve Vizyon

Öğrenci İşleri Müdürlüğü’nün temel ilkesi, Üniversitemizin kalite düzeyine yaraşır bir hizmet sunmaktır.
Görevimiz; hizmet verdiğimiz öğrencilere, velilere, akademik ve idari personele, doğru ve eksiksiz bilgiyi güler yüzle ve anlaşılır bir şekilde akademik takvime bağlı olarak doğru zamanda iletmektir. Müdürlüğümüz diğer kurumlarla ilgili yazışmaların zamanında ve eksiksiz yapılarak, iletişimin sağlanması çalışmalarını da özveriyle sürdürmektedir.

Birimimizde her fakülte ve bölüm için ayrı idari personel vardır. Personel başına düşen ortalama öğrenci sayısı yaklaşık 1000 civarındadır. Öğrenciler, soruları için bu personele giderek yardım alabilir; kendi dosyalarına, bilgilerine ulaşabilirler, askerlik, burs gibi özel konularda bilgi edinebilirler. Personelimiz, öğrenciyle ilgili her türlü işlemi (öğrenci belgesi, not döküm belgesi (transcript), izin (kayıt dondurma), mezuniyet belgesi vb.) öğrencilerin akademik danışmanları ve bölüm sekreterleriyle koordinasyon içinde yürütür. Ayrıca öğrencilerin, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliğiyle ilişkilerine de katkı sağlar.

Öncelikli görevlerimizden biri de ilgili birimlere (öğrenci/akademik ve idari personel/veli) güncel akademik konularda bilgi aktarımını sağlamaktır. Bu bilginin, zamanında ve detaylı olarak verilmesinin önemli olduğu görüşündeyiz. Bu amaçla WEB sayfalarımızı oluşturduk. Öğrenci İşleriyle ilgili her türlü konuyu, ayrıntılı bir şekilde sayfalarımıza koyuyoruz. Böylece ilgili tüm birimlerin, istedikleri anda bu bilgilere ulaşabilmelerini sağlıyoruz.

Üniversitemiz öğrencileri ayrıca Bilgi İşlem Merkezi tarafından öğrencilere yönelik hazırlanan Öğrenci Portalındanhttp://stdportal.emu.edu.tr ders notları, mali konular vb. konular ile ilgili bilgilere bölümlerinden aldıkları şifreler aracılığı ile ulaşabilirler. Kullanılan bu programın eksikliklerinin tamamlanması ve programının daha etkin bir biçimde kullanılmasını sağlamak amacıyla Öğrenci İşleri Müdürlüğü yeni bir çalışma başlatmıştır.

Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrenciler

Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrenci nüfusu 14.000'den fazla olup KKTC, TC ve diğer ülke vatandaşlarından oluşmaktadır. Öğrenci İşleri Müdürlüğü ve Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi Kayıt, Tanıtım ve İrtibat Bürolarımız aracılığı ile yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilerin tüm işlemleri eksiksiz olarak yürütülmektedir.

Kayıt Yenileme

DAÜ’de öğrenciler her dönem kayıt yenilerler. Öğrenci İşleri Müdürlüğü, kayıt yenileme işlemlerinin zamanında ve eksiksiz tamamlanması için öğrencilere ve akademik personele hizmet vermektedir.

Çalışma Saatlerimiz


Pazartesi – Cuma (08:30-12:00) / (14:00-16:00)

DAÜ Web Siteleri